minimol.cz
Novinky
04.12.2022
Vařená vlna vs. vlněný fleece
Přečtěte si náš nový článek na blogu: https://www.minimol.cz/jak-oblekat-deti-pod-varenou-vlnu-a-vlneny-fleese číst celé
26.03.2022
Nová letní kolekce Joha
Novinky z letní kolekce se již zabydlují v našem skladě. Jako vždy, v limitovaném počtu (co se vyprodá, není možné doskladnit) takže s pořízením vašeh... číst celé
06.06.2020
Praní a údržba funkčního oblečení
Shrnuli jsme pro vás ty nejdůležitější zásady pro praní a údržbu oblečení z merina, hedvábí, bambusu a outlastu v článku na blogu:  https://www.minim... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

Platební brána ComGate https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana

  1. Úvod
  2. O nás
  3. O nás
O nás

 

Kdysi jsme byli mladí a aktivní, často jezdili po horách a hodně cestovali. Na cestách a outdoorových aktivitách jsme si zamilovali vlastnosti merino vlny a postavili na ní svůj základní šatník.

 

Pak se nám narodily děti a my jsme jim chtěli dopřát ten samý komfort. Chtěli jsme pro ně oblečení, ve kterém jim nebude ani zima, ani teplo, které bude příjemné na nošení a bude i hezky vypadat. Takové oblečení, jaké jsme na svých cestách po Skandinávii vídali v každém dětském obchodě a dokonce i v supermarketu. Ale u nás nebylo. Nedalo se tu sehnat. A když už se sehnalo, tak to bylo šíleně drahé, nemoderní.

 

Oblečení pro své děti jsme tedy začali objednávat v zahraničí. To byl výběr! Ty barvy, vzory, struktura... Netrvalo dlouho a objednávali jsme nejen pro sebe, ale i pro kamarády a známé. K e-shopu pak zbýval jenom krůček.

 

V našem internetovém obchodě jsme pro Vás připravili nabídku kvalitního vlněného oblečení pro Vás a Vaše děti. Merino vlna je unikátní přírodní materiál, jehož vlastnosti si zamilujete.

 

Naším cílem je přinášet Vám kvalitní výrobky z merino vlny od předních světových výrobců. Výrobky, které naleznete v našem obchodě jsou většinou vyráběny v Evropě a mají potřebné certifikáty OEKO-TEX® Standard 100 pro použití pro děti do 3 let. Veškeré námi nabízené značky se rovněž zavázaly používat výhradně mulesing-free vlnu. Ohledně zdraví a bezpečnosti neděláme kompromisy.

 

Kromě pečlivého výběru značek a sortimentu Vám nabízíme mnohaleté zkušenosti s vlněnými výrobky z pohledu uživatele. Stejně jako motýlek z našeho loga milujeme vlnu a neváháme se do ní oblékat od hlavy až k patě a to doslova. Pokud si nevíte rady s výběrem, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.

 

O vaše pohodlí při nákupu se stará Jana a Míša.

 

V současné době zde naleznete výrobky těchto firem (bude doplněno):

 

 

Firma Janus byla založena již v roce 1895 v Norsku a v současné době patří mezi přední evropské výrobce spodního prádla. Od svého založení až doposud se celá produkce odehrává převážně v Norsku, což ve svém měřítku představuje unikát. Na Norském trhu má Janus vedoucí postavení a roste i jeho obliba v zahraničí. Janus je známý výrobou velmi jemného vlněného prádla a doplňků pro děti i dospělé. Firma Janus si zakládá na dlouhodobé tradici a zkušenostech ve zpracování vlny a výrobě vlněného oblečení. Výrobky Janus mají certifikaci OEKO-TEX® Standard 100, která zaručuje, že oblečení neobsahuje nežádoucí škodlivé látky. Výrobky firmy Janus pochází z tzv. mulesing-free merinovlny a firma Janus se aktivně zapojila do podpory organizací, které mají za cíl vymýtit tuto pro ovce velmi bolestivou proceduru.

 

 

Iobio je řada ekologicky šetrného oblečení pro děti rakouské firmy Popolini. Vizí této firmy byla výroba materiálů šetrných k přírodě i k pokožce a neustálý vývoj produktů založený na plnění skutečných potřeb dětí a jejich rodičů. Výrobky ze směsi vlny a hedvábí mají certifikaci OEKO-TEX® Standard 100 třídy 1, která zaručuje oblečení zcela bez nežádoucích škodlivých látek a jejich bezpečnost pro děti do 3 let. Výroba oblečení probíhá v maďarském Tiszalök.

 

ManyMonths™ je nová koncepce v oblékání nejmenších  - alternativa k oblečení, které oblékáte pouze krátkou dobu, alternativa k nepříliš  ryzím materiálům, alternativa k znečištěné Zemi. Výrobce Manymonths se specializuje na výrobu dětského rostoucího oblečení z čistě přírodních materiálů (vlna, biobavlna, konopí). Oblečení, které dlouho vydrží a je šetrné k životnímu prostředí, zároveň je funkční a díky nové barevné škále i slušivé.

 

Rodinná firma LASTING SPORT s.r.o. byla založena roku 1991 experty v oboru technologie vývoje a materiálů pro výrobu funkčního prádla a ponožek pro sport, outdoor, lov a jiné sportovní aktivity. Firma je velmi hrdá na to, že výrobky mají 100% původ v České Republice. Společnost minimalizuje dopad na životní prostředí, zejména při činnostech spojených s výrobou, rozvojem společnosti a vývojem nových produktů.  Spolupracuje pouze s dodavateli, kteří garantují a dodržují ekologické zpracování materiálů a etické zacházení se zvířaty

 

 

Dánská firma Joha patří mezi největší výrobce vlněného oblečení pro děti ve Skandinávii. Společnost byla založena v roce 1963 a od té doby až do dnes se řídí stejnými zásadami: kvalita bez kompromisů, nejjemnější vlna, padnoucí střih a dokonalý design. Firma Joha sídlí v Dánsku a všechny jejich výrobky jsou vyráběny v Evropě a to od úplného počátku - veskeré spřádání,barvení, pletení i šití až po konečnou expedici - vše je pod přísnou kontrolou samotného výrobce.

Děkujeme a těšíme se na Váš nákup.

Váš tým minimol.cz