minimol.cz
Novinky
06.06.2020
Praní a údržba funkčního oblečení
Shrnuli jsme pro vás ty nejdůležitější zásady pro praní a údržbu oblečení z merina, hedvábí, bambusu a outlastu v článku na blogu:  https://www.minim... číst celé
29.05.2016
Merino - jaký je to materiál?
Výrazem merino je běžně označována vlna pocházející ze speciálně vyšlechtěné odrůdy ovcí. Vlna z ovcí merino je ceněna pro svou jemnost, nekousavost a... číst celé
20.04.2016
7 důvodů, proč nosit oblečení z vlny
  Vlna je fantastický materiál pro výrobu oblečení. Zde jsou shrnuty její hlavní výhody:   1. Vlna izoluje od chladu i od tepla a pomáhá udržovat s... číst celé
Zobrazit všechny novinky

ThePay – Platba kartou, Platba24, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, Equa Bank, superCASH, Sberbank, QR platba

  1. Úvod
  2. Vše o nákupu
  3. Pokyny k údržbě
Praní a údržba vlněného oblečení

 

 

Údržba našeho oblečení není žádná věda! Držte se prosím pokynů na etiketě u konkrétního výrobku. Většinu našeho oblečení můžete prát v pračce na program vlna nebo ruční praní s použitím tekutého prostředku na vlnu. Pro zvýšení odolnosti a prodloužení životnosti doporučujeme jednou za čas dopřát oblečení lanolinovou kůru. Oblečení to krásně zjemní.

 

Níže uvádíme český popis pracích symbolů, se kterými se můžete setkat u vlněných výrobků:

Prát v pračce při maximální teplotě 40 °C, normální mechanické působení, máchání i odstřeďování.
Prát v pračce při maximální teplotě 40 °C, šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání při klesající teplotě vody, mírné odstřeďování.
Prát v pračce při maximální teplotě 40 °C, velmi šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání i odstřeďování, nesmí se ždímat ručně.
Prát v pračce při maximální teplotě 30 °C, šetrné praní v pračce, mírné mechanické působení, máchání i odstřeďování.
Pouze ruční praní při maximální teplotě 40 °C, velmi opatrné zacházení.
Nesmí se prát

 

Při ručním praní je velmi důležité dodržovat konstantní teplotu prací i máchací lázně a zabránit prudkému střídání teplot. Prádlo jen jemně promíchejte, netřete, nedrhněte a neždímejte. Po vyjmutí prádla z lázně jej lehce pomačkejte a zabalte do ručníku, který odsaje přebytečnou vodu. Vytvarujte do původního tvaru a sušte rozložené.

 

Vlněné oblečení je určeno především jako spodní vrstva, vzhledem k jeho náchylnosti k mechanickému poškození (oděru). Prodření vlivem nesprávného používání nelze uznat jako důvod k reklamaci.